Ρίο: Ημέρα μεταλλίου η 13η των Ολυμπιακών αγώνων για την Ελλάδα- Αναλυτικό πρόγραμμα

96 0

Ημέρα μεταλλίου θα είναι και η 13η των Ολυμπιακών Αγώνων για την Ελλάδα καθώς οι Παναγιώτης Μάντης και Παύλος Καγιαλής θα αγωνιστούν στην medal race των 470 που αναβλήθηκε, για να «μάθουν» τι χρώμα θα είναι το μετάλλιο που θα κατακτήσουν.

Η ώρα της ελληνικής πάλης έφτασε και η εκπρόσωπος της χώρας μας η Μαρία Πρεβολαράκη θα μπει στην παλαίστρα για να αντιμετωπίσει την Κουμαρί Μπαμπίτα από την Ινδία στον γύρο των 16 και αν καταφέρει να προκριθεί, τότε θα αναμετρηθεί με τη νικήτρια του αγώνα Μπετζαμπεθ Αντζέλικα Αργκουέλο Βιλεγκάς (Βενεζουέλα)-Γιόσεφ Εσόμπε-Τιάκο (Καμερούν).

Στον στίβο η μοναδική ελληνική συμμετοχή είναι αυτή του Νίκου Σκαρβέλη στον προκριματικό της σφαιροβολίας, ενώ η Εθνική ανδρών της υδατοσφαίρισης θα αντιμετωπίσει την Ισπανία σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 5-8.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των Ελλήνων:

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
20:05 Μάντης/Καγιαλής – 470, medal race

ΠΑΛΗ
16:20 Μαρία Πρεβολαράκη – 53κ., γύρος των 16

ΣΤΙΒΟΣ
15:55 Νίκος Σκαρβέλης – σφαιροβολία, προκρ.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
21:10 Ελλάδα-Ισπανία

Όλο το υπόλοιπο τηλεοπτικό πρόγραμμα για σήμερα Πέμπτη έχει ως εξής:

06:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 1ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:50 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:20 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
13:20 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:55 (ΕΡΤ-3): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
16:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ. (Γ) Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

16:30 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
17:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – Θέσεις 5-8 – (Απευθείας μετάδοση)
18:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – ΒΜΧ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
20:30 (ΕΡΤ-2): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

20:55 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ (QFs & SFs) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΠΑΛΗ – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΧΟΚΕΪ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

24:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10 μ. (Γ) Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

01:55 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – Τελικοί 68kgr (Α) – 57kgr (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
03:50 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY (A) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
05:20 (ΕΡΤ-2): ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
05:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY (A) – Τελικός (Ζ) – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β



Join the Conversation