16:15 Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Super League: Νίκη πάλι στην εκπνοή ο Ολυμπιακός, 0-1 τον Πανιώνιο με Χασάν!

Λύτρωση στις καθυστερήσεις για έναν ακόμη αγώνα και κορυφή για τον Ολυμπιακό. Η ομάδα του Μαρτίνς, στο χειρότερό της φετινό παιχνίδι, κατάφερε να αποδράσει με τη νίκη από τη Νέα Σμύρνη με γκολ του Χασάν στις καθυστερήσεις, κι αφού πρώτα γλίτωσε σε πολλές περιπτώσεις.

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο γήπεδο, αλλά μετά το 20λεπτο και μέχρι το φινάλε, ο Πανιώνιος ήταν κυρίαρχος, μόνο που το ένα και μοναδικό γκολ που σημείωσε με τον Μασούρα, ακυρώθηκε σκανδαλωδώς από το βοηθό διαιτητή Σπυρόπουλο.

Στην εκπνοή του αγώνα ο Φετφατζίδης έκανε μία σούπερ κούρσα, την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Ομάρ, εκείνος σέντραρε και ο Χασάν από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 0-1.

Ο Ολυμπιακός είναι πλέον μόνος στην κορυφή, καθώς ΠΑΟΚ και ΠΑΟ που επίσης τρέχουν σερί τεσσάρων νικών ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με αρνητικούς βαθμούς.

Πανιώνιος: Μανοϊλοβιτς (61′ Κότνικ), Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας, Τσιλούλης (81′ Μανθάτης), Ντουρμισάϊ, Σπιριντόνοβιτς.

ΟΣΦΠ: Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης (74′ Χασάν), Καμαρά, Φετφατζίδης, Φορτούνης (58′ Νάτχο), Ποντένσε (81′ Λάζαρος), Γκερέρο.