17:17 Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

SUPER LEAGUE: Πανιώνιος-Ατρόμητος 2-2 στο μίνι αθηναϊκό ντέρμπι

Ο Ατρόμητος κράτησε το αήττητο στο πρωτάθλημα, αλλά έχασε την ευκαιρία να μείνει στην κορυφή και να αποσπαστεί από τους διώκτες του, αφού έμεινε στο 2-2 με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη. Ισοφάρισε, βέβαια, στην εκπνοή και απέσπασε με αυτόν τον τρόπο ένα βαθμό, οπότε σε γενικές γραμμές έμεινε ικανοποιημένος σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά δεν κατάφεραν να νικήσουν.

Ο Κόρμπος άνοιξε το σκορ στο 30’΄, ο Κουλούρης ισοφάρισε στο 35′, στο 88′ ο Μασούρας έκανε το 2-1 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Μπανανά διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Κούρντι, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κότσιτς, Κεϊτά, Κόρμπος (72’ Πίρις), Οικονομίδης (63’ Μανθάτης), Μασούρας, Ντουρμισάι (77’ Τσιλούλης), Σπιριντόνοβιτς

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μπουσουλάτζιτς, Σάκιτς (87’ Ούμπιντες), Μπρούνο, Μούγιακιτς (69’ Βασιλακάκης), Ουγκράι (78’ Κωτσόπουλος), Κουλούρης