16:59 Σάββατο 20 Απριλίου 2024

ΑΕΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-1: Ψυχρολουσία στο 90' για τους πράσινους

Η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει τον Παναθηναϊκό που είχε προηγηθεί λίγο πριν το φινάλε με τον Λιβάι Γκαρσία και με το τέρμα αυτό διατηρήθηκε στο +5 από τους πράσινους στη μάχη που δίνουν οι δύο ομάδες για ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Ζήσε την κορυφαία στοιχηματική εμπειρία στον Stoiximan!

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό για την πέμπτη αγωνιστική των playoffs με το τελικό αποτέλεσμα να ευνοεί τους κιτρινόμαυρους που διατηρήθηκαν στο +5 από τους πράσινους στη μάχη που δίνουν οι δύο ομάδες για ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Ο Λιβάι Γκαρσία ήταν αυτός που με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα ισοφάρισε για την ομάδα του και της έδωσε το δικαίωμα να φύγει από τον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ με έναν βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμος. Για τους πράσινους είχε σκοράρει στο πρώτο μέρος, στην δεύτερη του τελική ο Ιωαννίδης.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, ιδίως στο δεύτερο 45λεπτο, όπου απείλησε, πίεσε, έφτιαξε πολλές τελικές αλλά δεν κατάφερε να βρει νωρίτερα το γκολ που έψαχνε και θα της έδινε το δικαίωμα ακόμα και για να κάνει την ανατροπή. Με βάση την εικόνα της ίσως να ήταν αυτή που δικαιούνταν τη νίκη στο παιχνίδι του ΟΑΚΑ.

Είναι χαρακτηριστικό πως η ΑΕΚ ολοκλήρωσε το ματς με είκοσι τελικές, οι πέντε στην εστία του Διούδη την ώρα που ο Παναθηναϊκός είχε μόλις τέσσερις, εξ αυτών οι δύο προς την εστία.

πηγή: sport24.gr

Ολυμπιακός – Αστέρας 1-0: Με υπογραφή Παπασταθόπουλου

Θρήνος από τον αιφνίδιο θάνατο 25χρονου ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης Γιαννιτσών