5:19 Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

CHAMPIONS LEAGUE: Γιατί η Γιουβέντους είναι απλά τεράστια!

Μεγάλη πρόκριση για μία αθάνατη Γιουβέντους. Η νταμπλούχοι Ιταλίας έδειξαν για μία ακόμη φορά πόσο τεράστιο ποδοσφαιρικό κλαμπ είναι, καθώς έπαιξαν καλή μπάλα μόνο για 15 λεπτά στη σειρά με την Τότεναμ και κατάφεραν να προκριθούν, πετυχαίνοντας μέσα σε αυτό το διάστημα τέσσερα γκολ.

Στο Τορίνο προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά τελικά οι Λονδρέζοι έφυγαν με το 2-2 και στη ρεβάνς του Γουέμπλεϊ, η Γιούβε γύρισε μέσα σε τρία λεπτά το 1-0 του Σον (41′) σε 1-2 με γκολ των Ιγκουαίν (64′) και Ντιμπάλα (67′).

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Βασιλεία πέτυχε νίκη γοήτρου επί της Μάντσεστερ Σίτι με 1-2, αλλά την πρόκριση την πήραν οι πρωτοπόροι της Premier League.

Μέχρι στιγμής, στην τετράδα του Champions League έχουν προκριθεί Ρεάλ, Σίτι, Λίβερπουλ και Γιουβέντους