11:49 Πέμπτη 18 Απριλίου 2024

Εθνική για κλάματα...

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Εθνική η οποία αντιμετώπιζε τα νησιά Φερόε στο Γ.Καραϊσκάκης μετά από μια άκρως απογοητευτική εμφάνιση, παραμένοντας στο τέλος του βαθμολογικού πίνακα των ομίλων.

Τρίτη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα από την ομάδα που μας έκανε περήφανους για τα κατορθώματα της στο παρελθόν, φέρετε σήμερα να χάνει από μια Εθνική αποτελούμενη με χαμηλής ποιότητας ποδοσφαιριστές.

Τα νησιά Φερόε ήταν εμφανώς καλύτερα και στο 61′ με γκολ του Έντμουντσον σφράγισαν το τελικό 0-1 .

Η διεθνείς μας στο Α΄ ημίχρονο έκαναν μια απογοητευτική εμφάνιση οπού το 0-0 στην λήξη του δείχνει ακατόρθωτο, ας είναι καλά ο Ορέστης Καρνέζης ο οποίος αξίζει να σημειωθεί πως ήταν ο μόνος που ξεχώρισε με δυο καταπληκτικές επεμβάσεις ενώ έπαιξε και ο παράγοντας «τύχη» τον ρόλο του καθώς οι φιλοξενούμενοι έκαναν και ένα δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της Εθνικής δεν άλλαξε… Αντιθέτως τα κενά στην άμυνα μεγάλωναν, με αποτέλεσμα τα Φερόε να έχουν ένα ακόμη δοκάρι στο 51’ με τον Μπενζάμινσεν και άλλη μία ευκαιρία με τον Εντμουνσον (52’). Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων μπροστά στους Έλληνες αμυντικούς, στο 61’ δεν χαρίστηκε κι άλλη φορά. Εκμεταλλεύτηκε τις καραμπόλες και την αδράνεια της άμυνας, ανοίγοντας το σκορ…