1:28 Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Ολυμπιακός - Πλατανιάς 2-1

Στην επιστροφή Λεμονή, ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο από τον Πλατανιά! Όμως με τα γκολ των Μάριν και Ρομαό, στην επανάληψη, πήρε τη νίκη (2-1) και βρέθηκε ακόμη πιο κοντά στο 7ο σερί πρωτάθλημα!

Του την… χρώσταγε αυτήν την ανατροπή. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου το γρήγορο 0-2 του Ολυμπιακού έγινε 2-2 στα Χανιά. Στο Φάληρο όμως οι «ερυθρόλευκοι» το… κρατούσαν. Και το 0-1 του ημιχρόνου με το γκολ του Μανούσου έγινε με συνοπτικές διαδικασίες 2-1 στο δεύτερο μέρος (Μάριν 54′, Ρομαό 63′) με τον Ολυμπιακό να θέλει ακόμα δύο νίκες για να εξασφαλίσει και μαθηματικά τον τίτλο.

Ο Τάκης Λεμονής στο ντεμπούτο του (στην δεύτερη επιστροφή του) στο «Καραϊσκάκης» επέστρεψε την ομάδα του στις νίκες. Βεβαίως μόνο εύκολο δεν ήταν μιας και ο Πλατανιάς απέδειξε σ’ ένα ακόμα ματς ότι μόνο τυχαία δεν είναι η φετινή του πορεία βάζοντας πολύ δύσκολα στους πρωταθλητές Ελλάδος.

Πηγή: gazeta.gr