12:28 Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Περιστέρι – Ολυμπιακός 57-85. back-to-back το Κύπελλο ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν άφησαν από το πρώτο λεπτό κανένα περιθώριο στο Περιστέρι bwin, νίκησαν με σκορ 85-57, και πανηγύρισαν το 11ο Κύπελλο στην ιστορία τους, απέναντι στον «δικό τους» Βασίλη Σπανούλη, που μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένος με την πορεία της ομάδας του!

Ο Ολυμπιακός ήταν από την πρώτη περίοδο απόλυτα κυρίαρχος και στις δύο πλευρές του παρκέ, ανέβασε από τις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου τη διαφορά πάνω από τους 20 (10-32), και από εκεί και πέρα απλώς έλεγξε το ματς, φτάνοντας με άνεση στην κατάκτηση του δεύτερου φετινού του τίτλου, μετά το Super Cup!

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 81-65: Έκανε το 11-0 και θα παίξει τελικό με τον Σπανούλη

Περιστέρι bwin – Ολυμπιακός 86-87: Ήρωας της τελευταίας στιγμής ο Γουόκαπ, διατήρησε το αήττητο των ερυθρολεύκων