22:19 Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Ποιός είναι τούτος; Χατ τρικ σε ένα ημίχρονο στην πρώτη του συμμετοχή στο Champions League

Μετά τον 17χρονο Ανσού Φατί της Μπαρτσελόνα που κοστολογείται 25.000.000 ευρώ και ήδη παρουσιάστηκε στην ποδοσφαιρική Ευρώπη, δείχνοντας από φέτος έτοιμος να αφήσει τους φιλάθλους με το στόμα ανοιχτό, εμφανίστηκε ένα ακόμη αστέρι και μάλιστα με τρόπο εκθαμβωτικό.

Ο 19χρονος Νορβηγός σέντερ φορ, Έρλινγκ Χάλαντ, πέτυχε χατ τρικ σε ένα ημίχρονο στην πρώτη του συμμετοχή στο Champions League, με τη φανέλα της Σάλτσμπουργκ, που στο πρώτο μέρος του αγώνα με την Γκενκ προηγούταν 5-1! Τα τρία τέρματα τα πέτυχε ο ταλαντούχος στράικερ, ο οποίος έχει ήδη φτάσει στη σεζόν τα 17 γκολ! Συγκεκριμένα δεν σκόραρε μόνο στην πρεμιέρα του αυστριακού πρωταθλήματος, αλλά στα υπόλοιπα επτά ματς πέτυχε 14! Συν τα τρία αποψινά έφτασε στα 17 σε εννέα επίσημα παιχνίδια!