7:37 Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Super League: Δύσκολη νίκη για τον Ατρόμητο, 1-0 τη Λαμία

Ο Ατρόμητος έστω και δύσκολα υπέταξε την αντίσταση της Λαμίας για την τρίτη αγωνιστική της Super League και με σκορ 1-0 πέτυχε τη δεύτερη φετινή του νίκη που τον φέρνει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας

Η ομάδα του Περιστερίου δεν έκανε καλό πρώτο ημίχρονο και μάλιστα απειλήθηκε σε μία-δύο περιπτώσεις, ωστόσο στο 44’ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα χάρη στην προβολή του εξαιρετικού φέτος Κουλούρη, μετά από σέντρα του Μάντσον.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το αποτέλεσμα και επέλεξαν να μη ρισκάρουν, κάτι που αποδείχθηκε σωστή τακτική προσέγγιση, καθώς οδήγησε το σύνολο του Νταμίρ Κάναντι στη νίκη, παρά το ότι η Λαμία έγινε επικίνδυνη προς το τέλος και μάλιστα είχε και δοκάρι με τον Βάντερσον στο 85’.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαϊας, Σάκιτς, Μάντσον (71’ Ούμπιδες), Βασιλακάκης (77’ Κωτσόπουλος), Γιαννούλης, Ενσικουλού, Ουγκράι (60’Μπουσούλατζιτς), Κουλούρης

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Αναστασιάδης (38’ Καρυπίδης), Βάντερσον, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Καραγκούνης (52’ Επστάιν), Μπερτόλιο, Καραμάνος (69’ Σκόνδρας), Μπαράλες.