16:12 Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Super League: Φέρτε τον παιδίατρο, 3-0 ο ΠΑΟ τον Λεβαδειακό

Το τρομερό σερί των παιδιών του Γιώργου Δώνη συνεχίζεται. Ο Παναθηναϊκός μπροστά σε 15.000 φίλους του στο ΟΑΚΑ πέτυχε την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμα ματς και μάλιστα πάλι με μεγάλο σκορ, καθώς αυτή τη φορά υπέταξε τον Λεβαδειακό με 3-0. Πορεία πρωταθλητισμού για την πιτσιρικαρία με τα πράσινα…

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα η νεολαία του Παναθηναϊκού άνοιξε το σκορ, με τον Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά να βγάζει τη χαμηλή σέντρα και τον Καμπετσή να σκοράρει από κοντά. Ο ρυθμός στη συνέχεια έπεσε με τους γηπεδούχους να διώχνουν το άγχος και να παίζουν με υπομονή και τους φιλοξενούμενους να δείχνουν εκνευρισμένοι.

Στο 36′ ο Χατζηγιοβάνης είχε δοκάρι και δευτερόλεπτα αργότερα ο Διούδης απογειώθηκε για να σταματήσει το σουτ του Σουμπίνιο και αφού δεν μπήκε γκολ σε αυτό το σημείο, έγινε το 2-0 δέκα λεπτά αργότερα, στην εκπνοή του ημιχρόνου, με κοντινό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη μετά από ασίστ του Χατζηγιοβάνη.

Στην επανάληψη τίποτα σπουδαία δεν συνέβη, μέχρι την εκπνοή του αγώνα, όταν ο Γιόχανσον διαμόρφωσε το τελικό 3-0, σκοράροντας για τρίτη φορά φέτος!

ΠΑΟ: Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Κουρμπέλης, Δώνης (66′ Εμμανουηλίδης), Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης (66′ Κάτσε), Καμπετσής (75′ Μακέντα).
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Επασί, Φαβαρό, Όμο (46′ Κρνέτα), Νανγκίς (46′ Γιακουμάκης), Μαρκόφσκι, Ζησόπουλος, Καραχάλιος, Χατζηλάμπρος, Τσαμπούρης, Σαβατόνγκο, Σουμπίνιο (72′ Μανγκά)