17:49 Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Super League: Πάλι ο δεύτερος ο Ατρόμητος μετά την τεσσάρα επί του Άρη

Σε τροχιά Champions League και πάλι ο Ατρόμητος. Η ομάδα του Περιστερίου νίκησε 4-2 τον Άρη σε ένα ματς που είχε δύο γκολ στα πρώτα 90 λεπτά και… τέσσερα στο τελευταίο πεντάλεπτο.

Όσο απίστευτο κι αν ακούγεται αυτό, το παιχνίδι κυλούσε σε χαλαρούς ρυθμούς, καθώς ο Ατρόμητος προηγούνταν 2-0 με γκολ των Σάκιτς (16’) και Κουλούρη (59’) και όλα έδειχναν πως θα πάρει μία νίκη σε χαλαρό τέμπο. Μετά το 89’, όμως, έγινε το σώσε.

Στο λεπτό αυτό ο Κωνσταντινίδης μείωσε δίνοντας ελπίδες στον Άρη που βγήκε όλος μπροστά. Μετά από δύο λεπτά, όμως, ο Κουλούρης έκανε το 3-1 και έσβησε – προσωρινά – την αγωνία των γηπεδούχων. Με τη σέντρα ο Διαμαντόπουλος έκανε το 3-2 και έδωσε πάλι ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, μέχρι που στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ενσικουλού διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Ο Ατρόμητος έφτασε τους 28 βαθμούς, άφησε τον Ολυμπιακό στους 27, ενώ ακολουθεί η ΑΕΚ με 23,, στη μεγάλη μάχη που γίνεται για τη δεύτερη προνομιούχο θέση, αν θεωρήσουμε πως ο ΠΑΟΚ των 35 βαθμών δεν χάνει την πρωτιά…