8:30 Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Super League: Πάλι στην εκπνοή ο Ολυμπιακός, μεγάλη νίκη στο Περιστέρι

Άλλος Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο, ίδιος όσον αφορά στις συνήθειές του, αφού για μία ακόμη φορά φέτος πήρε νίκη στην εκπνοή. Αυτή τη φορά επικράτησε του Ατρόμητου με 1-2 στο Περιστέρι, εκμεταλλευόμενος δύο πράγματα, την είσοδο του Κώστα Φορτούνη στο 46′ και την αποβολή του Μπουζούλαζιτς στο 57′.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με τον Κουλούρη στο 43′, αλλά στην επανάληψη ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλύτερος και πήρε δίκαια τη νίκη. Η ισοφάριση ήρθε στο 49′ με τον Καμαρά και το 1-2 έγινε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Βούκοβιτς. Και τα δύο γκολ τα σέρβιρε ο Φορτούνης με εξαιρετικές εκτελέσεις φάουλ, ενώ πέραν των δύο στημένων έβγαλε κάποιες υπέροχες μπαλιές στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκαν οι συμπαίκτες του.

Μετά από αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός παρέμεινε έξι βαθμούς πίσω από τον ΠΑΟΚ και σίγουρα εντός πρωταθλήματος, ενώ ο Ατρόμητος είναι δεύτερος, πέντε πόντους πίσω από την κορυφή.