1:54 Σάββατο 27 Απριλίου 2024

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού απέναντι στη νεοφώτιστη ΑΕΚ‬

Την ήττα γνώρισε στο κατάμεστο Καραϊσκάκη ή AEK, χάνοντας 4-0 από τους Ερυθρολευκους.
Το σκορ για την ομάδα των Πειραιωτών  άνοιξε ο Μποτία με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τσόρι στο 28ο λεπτό. Τρία λεπτά, όμως, αργότερα ο Ιντέγε μετά από ωραίο γύρισμα μέσα στην περιοχή σημειώνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό ενώ διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των ερυθρολεύκων έδωσε ο Φορτούνης με το 3-0 στο 78΄ δύο λεπτά μετά την εισοδό του στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Τσόρι.
Τον θρίαμβο σφράγισε ο Κώστας Φορτούνης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Ερνάνι από μαρκάρισμα του Γκάλο στις καθυστερήσεις του αγώνα.
H ομάδα του Δέλλα αν και πήρε αρκετά ρίσκα κατά την διάρκεια του αγώνα, τελικά ηττήθηκε, αφήνοντας τον Ολυμπιακό να πάρει την έβδομη σερί νίκη του και κατατάσσοντάς τον στην κορυφή της βαθμολογίας.
Έπειτα από την αποψινή νίκη , η ομάδα των Πειραιωτών μοιάζει να είναι ότι είναι πανέτοιμη για το παιχνίδι που ακολουθεί την ερχόμενη εβδομάδα με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο Champions League.