Ρίο 2016: Η Παπαχρήστου στον τελικό του τριπλούν – Οι μεταδόσεις της ΕΡΤ

117 0

Με την Βούλα Παπαχρήστου στο τελικό γυναικών, το medal race στα RSX ανδρών με τη συμμετοχή του Βύρωνα Κοκκαλάνη, το τελευταίο ματς της εθνικής μας ομάδας πόλο στη φάση των ομίλων αλλά και τη συμμετοχή τριών αθλητριών (Ρεμπούλη, Ρήγα, Βλαχάκη) στον Μαραθώνιο, συνεχίζεται η ελληνική δράση σήμερα στο Ρίο.

Ακόμη, ο Κώστας Μπανιώτης συμμετέχει στο α` προκριματικό γκρουπ του ύψους ανδρών, ενώ ποδαρικό στην συγχρονισμένη κολύμβηση κάνει το ελληνικό ντουέτο των Παπάζογλου και Πλατανιώτη. Δράση υπάρχει και στην ιστιοπλοία, αφού εκτός της medal race του Κοκκαλάνη, συνεχίζουν τις προσπάθειές τους για διάκριση και τα ελληνικά πληρώματα σε Finn (Μιτάκης), Μπεκατώρου/Πατενιώτης (Nacra 17) και Μάντης/Καγιαλής (470 ανδρών).

Η ελληνική παρουσία την 9η ημέρα των 31ων Ολυμπιακών Αγώνων

ΣΤΙΒΟΣ
15:30 Ράνια Ρεμπούλη – Μαραθώνιος
15:30 Παναγιώτα Βλαχάκη – Μαραθώνιος
15:30 Σοφία Ρήγα – Μαραθώνιος
02:30 Κωνσταντίνος Μπανιώτης – Ύψος ανδρών (α` προκριματικό γκρουπ)
02:55 Βούλα Παπαχρήστου – Τριπλούν γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
17:00 Ευαγγελία Παπάζογλου/Ευαγγελία Πλατανιώτη – Ντουέτο Ελεύθερο

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:05 Γιάννης Μιτάκης – Finn (9η και 10η ιστιοδρομία)
19:05 Βύρων Κοκκαλάνης – RSX ανδρών (Medal Race)
19:05 Σοφία Μπεκατώρου/Μιχαήλ Πατενιώτης – Nacra 17 (10η, 11η & 12η ιστιοδρομία)
19:15 Παναγιώτης Μάντης/Παύλος Καγιαλής – 470 ανδρών (6η, 7η & 8η ιστιοδρομία)

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
20:10 Αυστραλία-Ελλάδα (5η αγωνιστική, Α` όμιλος)

 

Οι σημερινές μεταδόσεις της ΕΡΤ

07:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Προημιτελικός 4 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
10:10 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί, Ημιτελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:40 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-3): ΙΠΠΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
17:00 – 20:50 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:00 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – RSX Ανδρών Αγώνες μεταλλίων – (Απευθείας μετάδοση)
20:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Αυστραλία – Ελλάδα» – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: RSX Γυναικών αγώνες μεταλλίων – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «ΗΠΑ – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ (Α) – 59kg & 75 kg – (Απευθείας μετάδοση)
22:50 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αυστραλία – Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
01:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ (Α), ΤΕΛΙΚΟΣ (M) – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Ιαπωνία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Βραζιλία – Ρωσία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016  – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

Διαβάστε επίσης:

Η πρωταθλήτρια που πήρε … μηδέν βαθμούς στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο



Join the Conversation