19:33 Σάββατο 27 Απριλίου 2024

Europa League: Γκενκ - Ολυμπιακός 1-1 - Μεγάλη πρόκριση των ερυθρολεύκων με γκολ στις καθυστερήσεις

Γκενκ – Ολυμπιακός 1- 1. Μεγάλη πρόκριση των ερυθρολεύκων. Ένα βήμα από τους ομίλους του Europa League με γκολ του Αλεξανδρόπουλου στο 96′. Ο πρώτος αγώνας είχε λήξει 1-0 υπέρ των Πειραιωτών.

Το 1-0

Ο Φρέιρε ανέτρεψε τον Πέιντσιλ, ο εξτρέμ της Γκενκ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, ο Πασχαλάκης το έπιασε, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη μετά από παρέμβαση του VAR και ο winger των Βέλγων με τη… δεύτερη άνοιξε το σκορ.
Η Γκενκ έφερε το ζευγάρι με τον Ολυμπιακό σε ισορροπία στο 30′. Ο Πέιντσιλ ανατράπηκε από τον Φρέιρε στο 25′ και ο διαιτήτης έδωσε το πέναλτι χωρίς δεύτερη σκέψη. Οι Ερυθρόλευκοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Ελ Καμπί στην αρχή της φάσης, όμως ο VAR συμφώνησε με τον Στίλερ.

Ο Γκανέζος εξτρέμ που κέρδισε το πέναλτι ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Πασχαλάκης τον νίκησε. Μετά την παρέμβαση του VAR ο Γερμανός «ρεφ» εν μέσω έντονων διαμαρτυριών των Πειραιωτών έδωσε επανάληψη, καθώς είδαν πως ο διεθνής Έλληνας τερματοφύλακας δεν πατούσε στη γραμμή. Ο Πέιντσιλ με τη δεύτερη έκανε το 1-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου γύρου.

Προκριματικά Champions League: Ντιναμό – ΑΕΚ 1-2: «Διπλό» πρόκρισης στο Ζάγκρεμπ! (βίντεο)

Απίστευτο: Χούλιγκαν της ΑΕΚ καλούν σε ενέδρες κατά οπαδών του ΠΑΟ για να εκδικηθούν για τον Μιχάλη!