8:06 Δευτέρα 13 Μαΐου 2024

Λουτσέσκου: "Συγγνώμη που σας το λέω, αλλά κερδίσαμε γιατί αξίζαμε"

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου μετά τη νίκη κόντρα στην Αμπερντίν επεσήμανε ότι η ομάδα του άξιζε να πάρει τη νίκη.

Παράπονα από τη διαιτησία και κυρίως από το VAR είχαν οι άνθρωποι της Αμπερντίν μετά από την ήττα από τον ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα να γίνουν σχετικές ερωτήσεις στον Ραζβάν Λουτσέσκου.

Ο κόουτς του Δικεφάλου επεσήμανε ότι η ομάδα του άξιζε να πάρει τη νίκη και τόνισε ότι δεν υπάρχει λόγος να συζητάει κάποιος για τη διαιτησία.

Για τη νίκη του ΠΑΟΚ: “Συγγνώμη που σας το λέω, αλλά κερδίσαμε γιατί αξίζαμε να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι. Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, ελέγχοντας το εντελώς και φτιάχνοντας μεγάλες ευκαιρίες για να βάλουμε πρώτοι γκολ.

Κυριαρχούσαμε στο παιχνίδι χωρίς να αφήσουμε τον αντίπαλο να δείξει τα καλά του στοιχεία. Είχαμε δέκα λεπτά τρέλας στο δεύτερο ημίχρονο και έγινε το 2-0. Ήταν η τρέλα που μας κόστισε αλλά ταυτόχρονα, δεν τα παρατήσαμε και επιστρέψαμε στο ματς με τεράστια πίστη και αυτοπεποίθηση. Πίστη ότι μπορούσαμε να πάρουμε την νίκη και στο τέλος τα καταφέραμε. Εκτός από τα γκολ που πετύχαμε, είχαμε άλλες δύο ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος. Εν τω μεταξύ, ο αντίπαλος σε όλο το ματς ήταν σε μια κατάσταση που περίμενε το λάθος από εμάς”.

Για τις αποφάσεις του διαιτητή και το πέναλτι που ζήτησε η Αμπερντίν: “Αν ο VAR δεν κάλεσε τον διαιτητή σημαίνει, πως δεν υπάρχει πέναλτι. Αν τον καλούσε, τότε θα ήταν πέναλτι. Στην δική μας περίπτωση, τον κάλεσε να δει την φάση και αποφασίστηκε ότι υπήρχε παράβαση και δόθηκε το πέναλτι. Αν θέλετε να μπείτε σε αυτό το είδος ομιλίας περί διαιτησίας, δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Αν θέλετε να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο, αυτό που ισχύει είναι ότι υπήρχε μια ομάδα που ήταν εντελώς ανώτερη από την άλλη και αυτή ήταν ο ΠΑΟΚ, χωρίς καμιά αμφιβολία”.

πηγή: sport24.gr

Καθηλωτικός και κυρίαρχος ο Ολυμπιακός, “μάσησε” την Αναντολού Εφές πριν από το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Μαρσέιγ – ΑΕΚ 3-1: Τα γκρέμισε όλα σε μια στιγμή στο Βελοντρόμ