23:05 Σάββατο 27 Απριλίου 2024

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης κυνήγησε τον διαιτητή του Νότιγχαμ Φόρεστ - Λίβερπουλ σύμφωνα με το BBC

Οργισμένος ήταν ο Βαγγέλης Μαρινάκης με τον διαιτητή, Τίρνεϊ, σύμφωνα με τα Βρετανικά και όχι μόνον αθλητικά ΜΜΕ, μετά την αναμέτρηση της Νότιγχαμ Φόρεστ κόντρα στη Λίβερπουλ.

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης φέρεται να εισήλθε εντός του αγωνιστικού χώρου και να κυνήγησε τον διαιτητή της αναμέτρησης, ενώ ξέσπασε το απόλυτο χάος μετά το νικητήριο γκολ του Ντάργουιν Νούνιες στο 90+9′ στο «Σίτι Γκράουντ».

Οι «ρεντς» βρήκαν το γκολ στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, παρά το γεγονός πως ο 4ος διαιτητής είχε υποδείξει 8 λεπτά στον φωτεινό πίνακα. Έτσι, μετά το σφύριγμα της λήξης από την μεριά της Νότιγχαμ Φόρεστ υπήρχαν έντονες διαμαρτυρίες, με το «SportBible» να αναφέρει πως ένα… μπουλούκι παικτών περικύκλωσε τον διαιτητή.

Σύμφωνα, μάλιστα, με το BBC, ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ Ολυμπιακός εισήλθε κι αυτός εντός του αγωνιστικού χώρου. «Είδαμε έναν έξαλλο Στίβεν Ριντ (σ.σ βοηθός προπονητή της Φόρεστ). Αυτός και ο ιδιοκτήτης της , Βαγγέλης Μαρινάκης, κυνήγησαν τον διαιτητή, Πολ Τίρνεϊ, και τον τέταρτο διαιτητή, Γκρέιαμ Σκοτ, μέχρι τα αποδυτήρια των διαιτητών φωνάζοντας ” Σεβαστείτε τους παίκτες, σεβαστείτε τους παίκτες! Αυτό συμβαίνει κάθε εβδομάδα”.

Σε κάποια φάση ο Μαρινάκης χρειάστηκε να απομακρυνθεί από την ασφάλεια. Οι παίκτες της Φόρεστ ήταν εξαγριωμένοι, ο Νούνο Εσπίριτο Σάντο έμοιαζε καταβεβλημένος. Ο Κλοπ πέρασε γρήγορα από δίπλα μου λέγοντας ότι δεν ξέρει γιατί υπάρχει τόσο πολύς θόρυβος. Πραγματικά όλα ξεκίνησαν από εδώ κάτω. Έξαλλες σκηνές», ανέφερε συγκεκριμένα ο ρεπόρτερ Ρομπ Σκόφιλντ του BBC από τα αποδυτήρια του «City Ground».

Η Λίβερπουλ νίκησε για πρώτη φορά μετά από 40 χρόνια στο «Σίτι Γκράουντ», αφού δεν τα είχε καταφέρει στην έδρα της Νότιγχαμ από το μακρινό 1984! Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ ετοιμάζεται να υποδεχθεί την Μάντσεστερ Σίτι την ερχόμενη Κυριακή (10/03, 17:45), σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει κατά πάσα πιθανότητα το ποιος θα κατακτήσει τον τίτλο.

Ο θρύλος Καρλ Λιούις πόσταρε τη δήλωση του Τεντόγλου: “Γι αυτό ακριβώς πρέπει να συμβουλευόμαστε τους αθλητές”

Δήλωση – βόμβα από τον Τεντόγλου: “Αν περάσει η αλλαγή θα σταματήσω το μήκος και θα κάνω τριπλούν”