9:17 Παρασκευή 17 Μαΐου 2024

ΠΑΟΚ - Ριέκα 1-1: Γλίτωσε το κάζο στο 94' με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει 1-0 από τη Ριέκα στην Τούμπα και ισοφάρισε την αναμέτρηση στο 94′ με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς. Άξιζε νωρίτερα την ισοφάριση η ομάδα του Λουτσέσκου που πρέπει να βελτιωθεί για να πάρει την πρόκριση.

Στο 94′ της αναμέτρησης με τη Ριέκα σώθηκε η πατρίδα για τον ΠΑΟΚ καθώς το τελικό 1-1 απέδωσε μια μικρή δικαιοσύνη για την εικόνα της ομάδας του Λουτσέσκου στο δεύτερο 45λεπτο και φυσικά διατήρησε περισσότερες τις ελπίδες πρόκρισης της ομάδας της Θεσσαλονίκης στο παιχνίδι της Κροατίας την Πέμπτη (26/8).

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, εν συνεχεία πίεσε με σκοπό να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών, κόρνερ, έκλεισε τη Ριέκα στην περιοχή του αλλά όχι κλασικές ευκαιρίες. Τελικά η ισοφάριση ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς μετά από κόρνερ από τα αριστέρα.

ΓΚΟΛ: 90+4′ Γκάλεσιτς/33′ Λεπινίτσα

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Σοάρες (Τέιλορ), Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι.

ΡΙΕΚΑ: Πρσκάλο, Τόμετσακ, Εσκοβάλ, Κρέσιτς, Γκάλοβιτς, Βούκτσεβιτς, Τσέριν, Λεπίνιτσα, Πάβιτσιτς, Ισά, Αμπέμ.

Λιόλιος κατά ΕΟΚ: “Παράνομη και άκυρη η κλήρωση, ακολουθείτε αδιαφανείς διαδικασίες”