0:30 Κυριακή 19 Μαΐου 2024

SUPER LEAGUE: Χωρίς ανάσες η ΑΕΚ, 1-1 με τον Ατρόμητο

Σε ένα ματς με φοβερή ένταση και πάθος και από τις δύο πλευρές, Ατρόμητος και ΑΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Περιστέρι και με αυτό το αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, ένα βαθμό μπροστά από την Ένωση και με ματς λιγότερο, αλλά και με πολλές δικαστικές εκκρεμότητες.

Στο α’ μέρος η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο πρώτο τέταρτο, αλλά στη συνέχεια οι Περιστεριώτες ισορρόπησαν και το 45λεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις. Στην επανάληψη το ματς είχε περισσότερη ένταση, αφού οι δύο ομάδες έδειξαν να μη συμβιβάζονται με την ισοπαλία κι έτσι έγινε πιο “ανοιχτό”, με την ΑΕΚ να βρίσκει δίχτυα με τον Αραούχο στο 68′, μετά από αντεπίθεση και συμμετοχή των Λιβάγια και Γαλανόπουλου!

Το 0-1 έμεινε διότι η ΑΕΚ έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς και στο 81′ ο Ουάρντα πήρε το όπλο του και αφού δύο παίκτες της ΑΕΚ, ο Χουλτ και ο Μοράν του έδωσαν χώρο, “πυροβόλησε”, ισοφαρίζοντας με εκπληκτικό σουτ στο “γάμα”. Στα υπόλοιπα 15 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω, ο εκνευρισμός ήταν μεγάλος, ο Σιδηρόπουλος χάρισε κάρτες, αλλά το 1-1 έμεινε με τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ να χαμογελάνε.

Η βαθμολογία της Super League:

Εκκρεμεί η έφεση που έχει κάνει ο Ολυμπιακός κατά της πρωτόδικης απόφασης που του αφαιρεί τρεις βαθμούς για τα επεισόδια μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ

Εκκρεμεί η τύχη του αγώνα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Εκκρεμεί η ένσταση που αναμένεται να κάνει η ΠΑΕ Ολυμπιακός κατά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για τα επεισόδια στον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ.