1:14 Σάββατο 27 Απριλίου 2024

Super League: Δύσκολα ο ΠΑΟΚ, 2-1 τον Παναιτωλικό, έμεινε πρώτος!

Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε σκούρα με αντίπαλο τον Παναιτωλικό του Τραϊανού Δέλλα, έβαλε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, στη συνέχεια δέχθηκε τη μείωση του σκορ, αλλά στο τέλος κράτησε τη νίκη και με αυτό το 2-1 έμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ ήταν φλύαρος, έχασε δύο καλές ευκαιρίες, κέρδισε εννέα κόρνερ, αλλά δεν ήταν όσο αποτελεσματικός έπρεπε. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63′, ωστόσο, ο Πρίγιοβιτς “ξεκλείδωσε” την άμυνα της ομάδας του Αγρινίου, καθώς χάρη στην πίεσή του ανάγκασε τον Μαρινάκη να πετύχει αυτογκόλ, ενώ στο 66′ ο Ακπόμ με “ριμπάουντ” μετά από προσπάθεια του Σακχόφ που κατέληξε στο δοκάρι έκανε το 2-0.

Ο Καμαρά μείωσε στο 71′ σε 2-1, άγχωσε λίγο τους γηπεδούχους, αλλά τελικά δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τέλος και ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στην κορυφή, δύο βαθμούς μπροστά από τον Ατρόμητο που τον καταδιώκει.