17:12 Δευτέρα 29 Απριλίου 2024

Super League: Έκανε τα εύκολα δύσκολα ο Ολυμπιακός, 2-1 τον επίμονο Παναιτωλικό

Αυτή τη φορά δεν σκόραρε στο 90′, αλλά και πάλι αγχώθηκε ο Ολυμπιακός, καθώς νίκησε μόνο 2-1 τον Παναιτωλικό, παρά το ότι προηγήθηκε στα μισά του πρώτου μέρους με 2-0 και έπαιζε με παίκτη παραπάνω για 40 λεπτά στο β’ ημίχρονο!

Με γκολ του Ποντένσε στο 11′ και του Γκερέρο στο 25′, οι Πειραιώτες έδειξαν καλύτερη αποτελεσματικότητα από άλλες φορές και όλα έδειχναν πως θα πετύχουν μία μεγάλη νίκη. Τελικά όχι μόνο δεν βρήκαν τρίτο τέρμα, αλλά είδαν τον Παναιτωλικό να μειώνει στο 70′ με τον Καμαρά, παρά το ότι είχε μείνει με δέκα παίκτες από το 53′ μετά την αποβολή του Χαντάκια!

Ο Ολυμπιακός μετά το 80′ έδειξε να αγχώνεται και επέλεξε να προστατέψει το αποτέλεσμα, με τον Μαρτίνς μάλιστα να περνά τον Μπουχαλάκη στο τέλος στη θέση του Φορτούνη. Τελικά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε κι έτσι ο Ολυμπιακός παρέμεινε στη δεύτερη θέση και στο κυνήγι του ΠΑΟΚ.