6:57 Τετάρτη 8 Μαΐου 2024

Super League: Ισοπαλίες και... χαμός γύρω από την πέμπτη θέση

Χαμός στη μάχη για την πέμπτη θέση του πρωταθλήματος της Super League, μετά τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων του προγράμματος της 25ης αγωνιστικής.

Σε ένα θαυμάσιο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος – Ατρόμητος 2-2, με τον Σπιριντόνοβιτς να σκοράρει δύο φορές στο 48′ και στο 59′, τον νεαρό Κωτσόπουλο να μειώνει στο 65′ και τον απίθανο Ουάρντα να ισοφαρίζει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στη Λεωφόρο ο Αστέρας Τρίπολης πήγε να πάρει τη νίκη με γκολ του Μανιά στο 70′, αλλά ο Λουντ ισοφάρισε με φοβερό σουτ στο 87′ για τον Παναθηναϊκό με αποτέλεσμα αύριο ΠΑΣ Γιάννινα, Ξάνθη και Παναιτωλικός να ελπίζουν σε νίκη που θα τους βάλει για τα καλά στο κόλπο της Ευρώπης. Στο άλλο ματς της ημέρας, Λάρισα-Κέρκυρα 0-0.

Αύριο διεξάγεται το ματς ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στην άδεια Τούμπα που ίσως κρίνει τον τίτλο!

AEK 54 40-12 προκριματικά C.L.
ΠΑΟΚ 49 46-14 -3 προκριματικά C.L.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 47 34-17 προκριματικά Ε.L.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 47 49-22  -3 προκριματικά E.L.
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΤΡ. 33 28-21 προκριματικά E.L.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 33 27-24
ΞΑΝΘΗ 32 23-27