3:54 Τρίτη 7 Μαΐου 2024

Ξεπέρασε Νεϊμάρ και Μέσι ο Πέδρο!

Το γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία της Μπαρτσελόνα πέτυχε ο Πέδρο, στον χθεσινό αγώνα με τη Χετάφε (5-2), αφού χρειάστηκε μόλις 10 λεπτά για να φτάσει στη συγκεκριμένη επιτυχία.

Στην πρώτη θέση της Μπαρτσελόνα με τα γρηγορότερα χατ-τρικ βρίσκεται από χθες το όνομα του Πέδρο, ο οποίος στο εκτός έδρας ματς με τη Χετάφε κατόρθωσε να πετύχει τρία τέρματα σε δέκα λεπτά.

Ο Καταλανός φορ άφησε δεύτερο τον Νεϊμάρ στην σχετική λίστα, ο οποίος πριν από μερικές μέρες στο παιχνίδι του Champions League με τη Σέλτικ είχε πετύχει τρία γκολ μέσα σε 14 λεπτά, ενώ στην τρίτη θέση είναι πλέον ο Λιονέλ Μέσι.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό ήταν το δεύτερο χατ-τρικ που επιτυγχάνει στην καριέρα του ο 26χρονος άσος.

Το πρώτο ήταν στις 21 Σεπτεμβρίου 2013 και ήταν, επίσης, μακριά από το «Καμπ Νου» στη νίκη (4-0) επί της Ράγιο Βαγεκάνο.

Τέλος, ο Πέδρο τη φετινή σεζόν μετράει 13 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις που έχει αγωνιστεί με την ομάδα της Βαρκελώνης.

Πηγή: sport-fm.gr