4:05 Τετάρτη 22 Μαΐου 2024

Γλίτωσε την ήττα ο ΠΑΟΚ στο 93'

Ο ΠΑΟΚ με το γκολ του Μάτος στις καθυστερήσεις γλιτώνει την ήττα από τον Πανιώνιο (2-2), σε ένα φανταστικό παιχνίδι!

Στο 41’ ο Κουλούρης άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι (σωστά δόθηκε), επιβεβαιώνοντας τη μέχρι τότε καθολική υπεροχή των Θεσσαλινικέων στην Πλατεία. Στην πρώτη τους φάση στο ματς, στο 48’, οι κυανέρυθροι ισοφάρισαν με ωραίο τέρμα του Σπιριντόνοβιτς, ενώ στο 86’ ο Γεσίλ (που είχε μπει στο ματς δέκα λεπτά νωρίτερα) τιμώρησε τη σωρεία χαμένων ευκαιριών των φιλοξενούμενων, φέρνοντας… τούμπα την κατάσταση και δίνοντας προβάδισμα στον «Ιστορικό». Για καλή τύχη του ΠΑΟΚ, όμως, ο Λέο Μάτος πήδηξε στον… Θεό στο 90+3’ και χάρισε έναν πόντο στην ομάδα του Λουτσέσκου, η οποία κινδυνεύει να πέσει τρίτη αν νικήσουν ΑΕΚ και Ολυμπιακός.